DentaLab murrab teed Eesti meditsiinimaastikul

dentalab

Kaks aastat tagasi töötas ettevõtja Martin Murd koos lähikondlastega välja innovaatilised meditsiinitooted DentaSleep ja DentaLine, mis kergendavad uneapnoed põdevate haigete elu ning aitavad hambumusprobleemide vastu. Nüüd on ettevõte astunud sammu edasi ja avanud multifunktsionaalse freesimis- ja 3D printimiskeskuse uksed. Kellele ja miks?

 

Katrin Kivi

 

DentaLabi asutaja ja eestvedaja Martin Murd ütles, et on võtnud oma südameasjaks aidata Eesti meditsiini ja hambaravi edasi kaasaegsemale tasemele. „Eestlaste suutervis on halb,“ konstateeris Murd fakti. „Isegi paljud erialaspetsialistid ei tea tihti, millised võimalused on inimesi aidata. Muidugi mõista mängib siin suurt rolli ka riiklik meditsiinipoliitika ja isiklikult arvan, et see 30 eurot, mida inimestele toetuseks pakkuma hakatakse, on naeruväärne. Sinna aga ei saa meie DentaLabiga? muud parata, kui teha teavitustööd ja pakkuda parimaid võimalikke lahendusi.“

Missioon aidata

Ettevõte sai loodud, sest Martin Murdil diagnoositi uneapnoe. Murd ei leppinud tohtrite pakutava aparatuuriga, mis lubas küll leevendada hapnikuvaegust, kuid oli ebamugav kasutada. „Lahenduste otsingutel tutvusin  Kristjan Lankiga, kes on spetsialist CAD/CAM- tehnikuna,“ rääkis Murd. „Arutasime ja leidsime võimaluse koos laiendada tootevalikut patsientidele, arstidele ja hambalaboritele.

Lisaks DentaSleepi tootele töötati välja ka DentaLine, mis on alternatiiv breketitele. „Need on õhukesed läbipaistvad spetsiaalselt kliendi hambumuse järgi 3D prinditud mudelitele pressitud hambasirgendused, mida nimetatakse kapeks,“ selgitas Murd. „Mujal maailmas on sellised kaped väga populaarsed, meil tuleb aga ikka veel kõvasti teavitustööd teha.“

Miks DentaLine on parem kui breketid? „Ära jäävad kõik hügieeniprobleemid, kaped on mugavamad ja visuaalselt samuti esteetilisemad. Mis aga peamine – lõpptarbijale tuleb hind ligi 20 protsenti soodsam.“

Murd rääkis, et oma tööd tehes on ta täheldanud ortodontide muret, et selliste kapede tõttu jääb neil töömaht väiksemaks. „Selgitangi neile, et tööd jääb küll vähemaks, aga sissetulek ei vähene, sest kapede müügist tuleb raha ja patsient võidab samuti, kuna hind tuleb breketitest soodsam. Tegelikult võidavad kõik ehk win-win.“

Hambarivi korda saamiseks kulub keskmiselt pool aastat. Ettevõtja sõnul on neil siiani kõik hambaliigutamised õnnestunud. „On väga hea meel, et meiega on kaasa tulnud asjatundlikud koostööpartnerid, kelle abiga saavad inimesed juba praegu mugavaid lahendusi kasutada,“ rääkis Murd. „Tööpõld on lai ja perspektiivikas.“

Uus labor

DentaLabi perspektiivikus suudab pakkuda ka palju enamat. „Äsja valmis meie uus freesimis- ja 3D printimiskeskus,“ jätkas Murd. „Tegemist on avatud süsteemiga laboriga, mis pakub hetkel eelkõige 3D modelleerimis- ja freesteenuseid teistele laboritele, kuid ka intraoraalseid valmistooteid. Hambatehniku liitumisel meeskonnaga oleme valmis tootma erinevatest materjalidest kõrgkvaliteetseid püsivaid hambarestauratsioone.“

Kuigi DendaLab pakub oma tooteid hambaarstide kaudu, julgustab Martin Murd ühendust võtma ka otse. „Soovime, et kõik abivajajad saaksid lahenduse. Me küll ei paku arsti teenust, kuid saame anda soovitusi, kelle poole pöörduda.“

Martin Murd selgitas, et huvilistele on DentaLabi uksed avatud. „Me eelistame koostööd teha erinevate hambalaborite ja tehnikutega ning pakume hambalaboritele seadmeid, koolitusi ja tööks vajaminevaid materjale. Oleme avatud ja valmis katsetama uusi tehnoloogiaid, võtteid ja materjale koostöös oma partneritega. Paindlikkus, kiirus, innovatiivsus, personaalne lähenemine – need on meie märksõnad.“