Tõnu Trubetsky: plaanis on korraldada turnee „Vennaskond 30“

trubetski1

Tõnu Trubetsky unistas lapsepõlves saada kinomehaanikus ja kirjanikuks, aga tegelikult on ta pidanud väga palju ameteid. Tuntud on ta ansambli Vennaskond solistina.

 

Hillar Kohv

 

Lähemal ajal on Tõnu Trubetskyl plaanis esineda ka oma teise ansambliga, kuid põhiline energia läheb siiski turneele „Vennaskond 30“, sest legendaarne punkbänd tähistab oktoobris juubelit.

Tõnu Trubetsky, teie sünnipäev ja sünnikodu?

Sündisin Tallinnas Sakala tänava sünnitusmajas 24. aprillil 1963. Praegu asub selles majas muide Eesti Pank. Esimene kodu oli Tallinnas aadressil Saturni 7. Õppisin Tallinna 7. ja 32. Keskkoolis.

Milliseid ameteid olete pidanud?

Abitööline, lukksepp, restauraator, müürsepp, tuuker, raadiolokaatorioperaator, kunstnik, elektrik, muusik, ümberjoonistaja, nukujuht, transporditööline, lavatööline, kütja, nooremtoimetaja, poeet, öövaht, kirjanik, rezhissöör.

Kuidas tekkis mõte luua ansambel Vennaskond?

Sain inspiratsiooni lääne 1970ndate punkrokibändidelt. Vennaskonna sünnipäev on 23. oktoobril 1984, kui toimus esimene kontsert Tallinna 49. Keskkoolis koos bändidega Velikije Luki, Metallist ja M. O. T. T. Viimases mängis muide kaasa ka Hendrik Sal-Saller.

Vennaskonna panime kokku mina ja Teet Tibar (hüüdnimega Tips). Lähemal ajal on meil plaanis korraldada juubeliturnee, mille avakontsert on 3. oktoobril Paide Kultuurikeskuses. Jälgige reklaami!

Kes kuuluvad ansamblisse Vennaskond ning kui palju olete plaate välja andnud?

Vennaskonna praeguses koosseisus on Tõnu Trubetsky (vokaal), Anti Pathique (basskitarr), Allan Vainola (kitarr), Hedwig Allika (viiul), Ed Edinburgh (kitarr) ja Anneli Kadakas (trummid). Diskograafia algas MCga „Ltn. Schmidti pojad“ 1991. aastal, järgnes vinüülsingel „Girl In Black“ samal aastal. Seni viimane plaat (CD) on tänavu ilmunud „Linn süütab tuled“, kokku oleme välja andnud 25 MCd, CDd, vinüüli ja kogumikku.

Millal tekkis teis huvi laulmise vastu?

Muusika ja laulmise vastu tekkis huvi 15aastaselt. Olen kuulunud vokalistina bändidesse Vennaskond (1984), Felis Ultramarinus (1986), Vürst Trubetsky & J. M. K. E. (1986), The Flowers of Romance (1987), The Un concern (1988), The Flowers of the Universe (2011) ning kitarristina ansamblisse Operatsioon Õ (1995).

Milline raadiojaam kuulub teie lemmikute hulka?

Ma ei kuula tavaliselt raadiot, kuna mul ei ole kodus raadiot.

Millist muusikat te kuulate?

Kuulan viimasel ajal peamiselt 1970. aastate glamrokki ja minu lemmikud on Bay City Rollers, Smokie, The Sweet, Slade, Suzy Quatro, The Runaways, Mud, Electric Light Orchestra, The Sparks, Joan Jett, Hanoi Rocks, Alwari T jne.

Kas olete vaadanud ka saadet „Eesti otsib superstaari“ ning mida sellest saatest arvate?

Ma ei ole seda saadet tähelepanelikult jälginud. Mulle jäi sealt meelde üks emo-noormees, kes kukkus välja. Ma ei mäleta, mis ta nimi oli.

Kas olete plaaninud ka Eurovisioonile minna ning mida sellest lauluvõistlusest arvate?

Ma ei ole tõsiselt mõelnud Eurovisioonile minna, vähemalt ma ei ole mingeid samme selleks astunud. Pean seda veidi labaseks lauluvõistluseks, ent mõistan, et see on hea koht enda tutvustamiseks maailmas.

Huvialad?

Üheks hobiks on mul külma sõja aegse Ida-Euroopa ja Vene seriaalide ja filmide vaatamine, vaatan neid kodus pea iga päev. Vene seriaale saab osta näiteks Säästumarketist kolm eurot tükk. Vaatan peamiselt neid, mis räägivad Teise maailmasõja aegsest perioodist. Samas pole see seotud mingi poliitika ega poliitiliste vaadetega. Vaatan ka Poola seriaale, olen ostnud Varssavist Poola sõjafilme, aga neid on mul vähem kui näiteks Vene omi. Peale Ida-Euroopa sõjafilmide meeldivad mulle ka Vene Sherlock Holmesi filmid, Ida- ja Lääne-Saksamaa indiaanifilmid, 1970. aastate Lääne seriaalid, Ameerika ulmeseriaalid, nagu näiteks „Dark Skies” jne. Läheks muidugi pikale loetleda kõiki filme ja seriaale, mis mulle meeldivad.

Millised on olnud põnevaimad seigad Vennaskonna kontsertidega seoses?

6. aprilli õhtul 1999 algas New Yorgi klubis CBGB’s, aadressil 315 Bowery, kuhu meid sõidutati valge limusiiniga, Vennaskonna etteaste. Klubis sai õhtu jooksul näha viit bändi, meie esinesime eelviimasena. Mängisime umbes sajale kuulajale. Pärast Vennaskonda astus üles veel BXNY, mida Vennaskonna tüübid enam vaatama ei jäänud. Olime laval umbes 30 minutit. Helimees ütles, et Vennaskond on jumala hea bänd. Jätkaksin Vennaskonna toonase bassimehe Alar Aigro sõnadega: „Ameerika oli kõige lahedam, kus me käisime. Selle CBGB`s esinemise üle tunnen ma siiamaani uhkust! Ilgelt lahe on ju ütelda kas või Mihkel Rauale, et sa ei ole seal mängind, mees. Mina olen. Ja rahvast on saal täis. Saad aru, sinna ei saa isegi Ameerika kohalikud bändid! Hull konkurents käib. Ja siis tuleb mingi Eesti bänd ja keegi ei saa aru, mis toimub.“

Millised on teie plaanid lähemal ajal?

Lähemal ajal on mul plaanis elu sisse puhuda ka oma teisele bändile The Flowers of the Universe.

Kas teil on midagi ka südamel, mida sooviksite ära öelda?

Inimesed, ärge piinake loomi! Ärge hoidke oma koeri ketis! See on koerte piinamine. Koer on sotsiaalne olend ja tahab inimestega, perekonnaga, lastega koos olla ja nendega mängida. Koer on inimese sõber, mitte vaenlane. Et aru saada, kas koer on õnnelik, tuleb asetada end mõttes tema olukorda ja mõelda, kas te tahaksite tema asemel olla, kui te oleksite koer. Ärge asetage koera olukorda, kuhu te ise sattuda ei tahaks – see maksab valusalt kätte. Suhtuge loomadesse armastusega. Tervitades Vennaskond.

trubetski2