Vannitoa remont korteris: kui palju see maksab?
|Kui planeerite parasjagu vannitoa remonti, siis teate ilmselt hästi, et detaile, millele mõelda on väga palju. Vannitoa remondi puhul oleneb palju teie enda soovidest, ruumi võimalustest, aga suuresti ka eelarvest. Jagame teiega peamisi nippe, millises järjekorras töid planeerida, mida ehitusel silmas pidada ja palju üle-üldiselt see kõik maksma läheks.
Esimene samm ehk planeerimine
Vannitoa remontimine nõuab teilt kindlasti väljaminekut ja aega, seetõttu on parem mõelda ette suurelt ja teha kõik nii, et oleksite ka ise lõpptulemusega rahul. Kindlasti ei pea te enda unistustest loobuma madalama eelarve pärast, kuna ka sellega võite saavutada häid lahendusi.
Enne kui hakkate midagi tegema, mõelge milline võiks teie jaoks ideaalne vannituba olla? Mis oleks selle eesmärk? Milline mööbel? Palju panipaiku on vaja? Mõelge ka sellele, kes hakkavad vannituba kasutama ning kuidas hakkaksid seda kõige enam kasutama.
Tihti on remondi eesmärgiks vaid ruumi funktsionaalsuse parandamine — olgu selleks vanni asendamine dušiga või mõningane ümberpaigutus, et ruumi rohkem kappe mahutada. Asjade ümberpaigutamine võib ette tuua ka torutöid ja igaks juhuks tasub sellele variandile enne remonti mõelda. Leia enda vannituppa uus kvaliteetne vann siit!
Teine samm ehk piisav eeltöö
Teil on selge plaan, kuidas oma vannituba remontima hakkate ning mis vajab vahetust. Mõistlik on kindlasti ka teada, kui palju on teil võimalik üldse kulutada kogu remondi peale.
Enamasti ulatuvad hinnad tuhandetest eurodest kümnetesse tuhandetesse, kui plaanis on suurem remont. Tasub arvestada ka 10-20% suuremate kuludega, sest ette võib tulla ootamatuid olukordi ja pisitöid, mida te ette ei näinud.
Kui soovite, et remondi kulud oleksid teie jaoks madalamad, siis proovige planeerida remont nii, et pole vaja torude asukohti muuta ning lähtuge juba olemasolevast paigutusest.
Kolmas samm ehk professionaali poole pöördumine
Vannitoa remont võib ühel hetkel osutuda väga keerukaks, kui puudub varasem kogemus ning selleks oleks teil tarvis professionaali poole pöörduda. Võid ju mõelda, et lammutad ja ehitad kõik ise, ent ootamatult võib teele ette tulla takistus, mida teie lahendada ei oska.
Kindlasti tuleb santehnilised tööd usaldada santehnikule ning mõnes riigis on see isegi kohustuslik, et eritöid ei teeks inimene ise, vaid teeks eriala spetsialist. Kui soovite säästa ja ise remonditöödesse võimalikult palju panustada, siis jätke enda teha näiteks värvimis- ja plaatimistööd. Samuti saate mööbli iseseisvalt kokku panna ja endale sobivasse kohta panna.
Kui otsustate, et lasete remondi algusest peale teha ära töömeestel, siis tavaliselt soovitatakse küsida kolm hinnapakkumist erinevatelt firmadelt, kellel on hea taust. Tark on ka lugeda erinevate ettevõtete kohta tagasisidet internetist ja küsida tuttavatelt nõu.
Neljas samm ehk toru- ja elektritööd
Tulevase remondi juures oluline pöörata tähelepanu ka kanalisatsiooni- ja veetorude ning elektripistikute asukohtadele. Kaasaegsete lahenduste puhul paigaldatakse kõik torud ja kaablid pilgu eest ära seinte taha, tänu millele on vannituba hiljem oluliselt lihtsam korras hoida.
Kindlasti on oluline paigaldada vannituppa ventilatsioon ja küttekeha, et vältida liigset niiskust ja hallitust. Samuti on populaarseks saanud põrandaküte vannitoas, mis on tohutult mugav. Põrandakütte jaoks vajaksite kindlasti professionaali abi.
Kindlasti tuleb need detailid läbi mõelda enne ehitustööde algust, et vältida lisatöid või keerukaid ümbertegemisi ja sellega kaasnevaid kulusid.
Viies samm ehk tulevase vannitoa sisekujundus
Ennem remonti võite ammutada ideid internetist ning uurida milliseid värve, stiile ja materjale on kasutatud ning kus sarnaseid materjale müüakse. Vannitoa välimus võiks kokku sobida ülejäänud elamisega. Sisekujundusel saate kindlasti veelgi enam raha säästa ja teha palju oma kätega.
Kui teie unistuste vannituba on suurem, kui praegune vannituba, siis mõelge esmalt millised ruumid on vannitoa kõrval. Võib-olla saad ruumi juurde ja ehitada vannitoa pisut suuremaks.
Tasub mõelda ka sellele, milliseid kappe vajate, kui palju valgust võiks vannitoas olla ja millisel kõrgusel võiks olla kraanikauss. Võib-olla elad kellegagi koos ja teie pikkusevahe on erinev või teil on kodus pisikesed lapsed? Seetõttu on oluline, et kõikidel pereliikmetel oleks vannituba mugav kasutada.
Sisekujunduses on võimalusi on väga palju ja lähtuda tasub oma vajadustest.
Tähelepanuta ei tohiks jätta ka elektripistikuid, mis võiksid asetseda seal kus neid kasutada saaksite näiteks juuste föönitamisel peegli ees.
Leia enda vannituppa ilus ja kvaliteetne vannitoamööbel Kaup24 veebipoest!
Kuues samm ehk materjalid
Kui teie tulevase vannitoa suurused ja mõõtmed on täpselt paigas, saate hakata planeerima, kui palju ja milliseid ehitusmaterjale vajate. Nüüd oleks hea aeg mõelda ka materjalide sobivusele, et kõik vastaks ootustele ja vajadustele. Näiteks kui soovite vannituba, mida oleks võimalikult lihtne puhastada, siis valige materjalid, mis on selleks sobilikud. Vannitubadesse sobib materjalide poolest hästi ka kivi ja puit.
Kui palju läheb remont maksma?
Lõppude lõpuks sõltub vannitoa remondi hind teie soovidest ja valikutest. Peaksite kindlasti mõtlema läbi oma soovid ja vajadused, pidades nõu spetsialistiga. Nagu eelnevalt mainitud küündivad vannitoa remondi hinnad üle tuhandete eurode. Põhjalik ja detailne planeerimine on eduka tööprotsessi ja rahulolu pakkuva lõpptulemuse aluseks.