Ametikooli õpilased korraldasid kodutute loomade heaks müügi
|Vahetult Eesti Vabariigi aastapäeva eel, 23. veebruaril võis Põhjakeskuses näha askeldamas Rakvere Ametikooli õpilasi. Noored müüsid pidupäevale sobiliku sisuga toidupakke ning saadud tulu otsustati annetada Rakvere loomade varjupaigale.
Liisi Kanna
Heategevusmüüke on ametikooli õpilased korraldanud ka varem ning neid korraldatakse logistika abi eriala õppe raames. „See on läbi suunamise ellu viidud õpetajate ja õpilaste ühisalgatus,“ sõnas Rakvere Ametikoolis karjääriõpetust ja suhtlemist õpetav Merle Aasna.
„Eesmärk on projekti abil õppida erinevaid aineid,“ märkis Aasna, lisades, et kui tema ise saab seeläbi suhtluse ning ettevõtluse alast praktilist poolt tutvustada, siis logistika õpetajal Rainer Amoril on võimlaus ellu rakendada erialast klienditeenindust ja transpordikorraldust.
Erialaõpetaja Rainer Amor rääkis, et koos käsitleti nii nõudluse prognoosimise teemasid kui kaubale lisandväärtuse andmist – selle tulemusel pandi kokku kahes suuruses toidukorvid, millest ühele lisati ka retsept juurde.
„Lisaks saavad õpilased kohe ka müügikogemuse. Olema jõudnud läbi arutada palju erinevaid lähenemistaktikaid, et inimene ei tunneks ennast rünnatuna. Siiamaani on õppimise protsess müügipäeval läinud väga hästi,“ märkis Amor.
Kuulutaja külastuse ajal müügiletis viibinud õpilane Roland Tultsev rääkis, et tema ülesandeks on kliente ligi kutsuda ja selgitada, et toidukorvist saab inimene kõik järgmisel päeval peolauale vajaliku ning ühtlasi teeb seejuures head – saadud tulu läheb Rakvere koduloomade varjupaigale.
„See on meie klassi poolne otsus – korraldasime hääletuse ja valik langes varjupaiga kasuks,“ selgitas Roland.
Müügikogemust hindas noormees positiivselt. „Siiamaani on läinud päris hästi. Inimesed ikka tahavad aidata ja ostavad,“ sõnas ta. Päeva lõpuks koguti heategevusmüügiga kokku 742 eurot. Müümata jäänud toidukotid annetati Rakvere Toidupangale.
Müügiletis toimetasid õpilased vahetustega, et kõik ikka päeva jooksul proovi saaksid teha. Ka muud ettevõtmise osad olid jagatud, nii, et igaühel oma ülesanne. „See on hea õppimise koht projekti juhtimise poolest. Valisime ka projektijuhi ja igaüks sai ülesande – kes tegid plakateid, kes rääkis Põhjakeskusega läbi, kes võttis näiteks ajakirjandusega ühendust. Ja kui keegi kusagilt jätab midagi tegemata, siis hakkab kohe terve üritus ühte jalga lonkama. Igaühe panus on oluline,“ sõnas õpetaja Amor.
Õpilaste vahel jagati ära ka toidukorvi hangitav kaup, nii et iga toote eest vastutas kindel inimene. „Nad helistasid tootjatele, tutvustasid oma plaani ja pärast organiseerisid kauba ka meile kooli kohale. Hästi oluline ongi siinjuures suhtlemine ja läbirääkimisoskuste harjutamine,“ jätkas erialaõpetaja projektist saadud kogemuste tutvustamist.
„Neid asju ei ole võimalik klassiruumis õpetada. Saime täidetud palju õpiväljundeid ning ühtlasi olid need seotud logistikaga,“ lausus Amor lõpetuseks.
Ametikooli õpilased Roland Tultsev (paremal) ja Ardo Ojatamm. Foto: Liisi Kanna