Beebinuhtlus ehk „Boss beebi: pereäri“
|Animafilm “Boss beebi: pereäri” puhul ei ole ma üldse ülevoolavalt kiitev, õigupoolest ma mõtlen, et oma last ma vist seda vaatama ei saadagi, sest mulle tundus film jube igav. Samas, ega ei tea, äkki lapsele meeldiks, meie maitsed multifilmide osas alati ei ühti.
Margit Adorf
Selle reede esilinastustest on tegelikult kõige tähelepanuväärsem ulmefilmi „Düün“ esilinastus, paraku seab lehe trükkimineku tähtaeg kirjutajale oma piirid, seega Düüni arvustusega peate ootama järgmise nädalani. Seekord aga teen juttu hoopis animafilmist „Boss beebi: pereäri“.
Mina eelistan selliseid animafilme, mis on rohkem nagu muusikalid, kus on palju nunnusid laule ja muusikalisi vahepalasid, näiteks „Shrek“ või „Frozen“, vanematest „Daft Punki Interstella 5555“, „South Park“ või muud säärased ohtras muusikalises soustis multikad. Kui laule eriti ei ole, siis on mul kohe nina vissis ja ma ei viitsi seda vaadata. Aga mu laps ei põlga ära ka selliseid animafilme, milles muusikal nii suur roll ei ole.
„Boss beebi“ on sedalaadi film, millele muusika on küll kirjutanud vanameister Hans Zimmer, keda läbi aastate pärjatud ka mitmete helilooja-Oscaritega ja ma isegi võtsin vaevaks ja kuulasin läbi terve Zimmeri soundtracki (leiate selle soovi korral Spotifyst), aga ikkagi ma jäängi muusika üle virisema – no ma tahaks ikka nunnusid laule, mitte niisama sümfooniaorkestrit. Aga ega ka eelmine beebibossi lugu lauludega ei hiilanud, nii et olekski palju oodata, et nüüd midagi teisiti oleks.
Niisiis, see praegune beebifilm on järg filmi esimesele osale, mis oli kinodes 2017. aastal. Kui sa esimest osa ei ole näinud, siis minu meelest on teise osaga veidi kehva järje peale saada, sest väga palju on viiteid esimesele osale. Mul isegi tekkis mõte, et äkki peaks esimese osa ka uuesti vaatama, aga siiski ei viitsinud, sai ilma ka hakkama, kuigi natuke häiris, et esimesest osast päris kõik enam meeles ei olnud, millele teise osa alguses viidati.
Siiski võin öelda, et teine osa on minu hinnangul esimesest kõvasti nõrgem. Esimene oli uudne, üllatavam ja nunnum. Teine osa on… Selline, et nojah oli kah. Lapsevanemana mul oli igav, kuigi tegijad olid silmnähtavalt pingutanud selle nimel, et täiskasvanud omal moel filmi naudiksid. Minu jaoks jäi see siiski liiga klišeelikuks ja seekord puudus uudsuse võlu.
Lühidalt sisust: Esimeses osas tuttavaks saanud lapsed on nüüd juba täiskasvanud. Ühest vennast on saanud pereinimene ja tal on omal lapsed, teisest on sirgunud suur boss ja rahamees. Beebimaailmas aga on jama majas, seal üks uus boss püüab beebisid koolitada nii, et need vallutaksid maailma, hakkaks olema beebihambaarst, beebipankur jne. Mure on aga selles, et niimoodi kaoks maailmast muretu lapsepõlv, kui kõik kohe täiskasvanute kohustusi täitma hakkaksid. Seda tuleb takistada ja väikse võlutriki abil saadetaksegi nüüdsed täiskasvanud tagasi beebimaailma, et päästa kõikide tulevaste laste lapsepõlv.
Idee tundub lahe, aga teostus mitte eriti. Ju ma olen lihtsalt pirtsakas kriitik, sest kui me vaatame erinevaid publikumõõdikuid, siis võib öelda, et rahvale läheb film peale küll, isegi palju paremini kui esimene osa.
Ma võin siiski kinnitada seda, et filmi tempo on hoogne, animatsioon silmale ilus vaadata, särtsu filmis on, nalja ja tagaajamist samuti, muinasjutuelemendid olemas, isegi kui filmist lausvaimustuses ei ole, siis võib öelda, et võib vaatama minna küll, igavusse ei sure. Aga ma kahtlen selles, kas „Boss beebi: pereäri“ on sedasorti film, mida võsukesed hiljem veel kolm korda näha tahavad ja siis ka veel isu täis ei saa. Pigem mitte.
Samas, ega see ju halb pole, jääb kinopileti ja videolaenutuse raha alles. Nende Shrekkide ja Frozenitega ongi see häda, et hiljem ei jõua kõiki neid kostüüme-lisanänni piisavalt palju kokku osta ja viimaks enam ei jaksa ka kümendat korda sedasama lugu otsast peale vaadata. Nii et siit plusspunkt Boss-beebile, vaatad korra ära ja rahu majas! Vaevalt küll, et teie võsukesed selle filmi ajel hiljem end beebiks tahavad kostümeerida. Aga vahelduseks lustlik lugu siiski.
Beebimaailmas on jama majas, uus boss püüab beebisid koolitada nii, et need vallutaksid maailma. Foto: Pressimaterjalid