Hõbeakadeemia alustab uut hooaega


Rakveres toimuv Hõbeakadeemia on seenioride seas väga populaarne – uus hooaeg algab 30. septembril. Foto: Jaana Siik

Septembrikuu viimasel päeval on seeniorid oodatud Rakvere linnavalitsuse valgesse saali Hõbeakadeemia sügissemestri esimesse loengusse. Tänavu sügisel saab täiendada oma teadmisi ajaloost, ornitoloogiast, lugude jutustamise kunstist ja hingehoiust.

Katrin Uuspõld

Programmi kokku pannud Tallinna Tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituudi sotsiaaltöö õppejõud Meeli Männamäe rääkis, et üks kriteerium Hõbeakadeemia loengute puhul on akadeemilisus, teadmised, mitte niivõrd meelelahutus. „Minu põhimõte on olnud, et kuulajal oleks aktiivne osalus ja lektor aktiviseeriks kuulajaskonda või lisaks emotsiooni. Näiteks kui eelmisel aastal oli loeng Georg Otsast, esitas muusikakollektiiv lõpetuseks Otsa laulu, see võeti väga hästi vastu,” rääkis Männamäe.

Juba eelmisel kevadel oli planeeritud, et ajaloolane Odette Kirss tutvustab oma raamatut „Rakvere elanikud kreisilinna aastail 1783-1917”, kuid kahjuks jäi loeng koroona tõttu ära. Kuid teemat käsitletakse selle sügissemestri avaloengus 30. septembril. „Küll ei ole kahjuks võimalik tulla Odette Kirsil, vaid raamatut tutvustab selle toimetaja ja kirjastaja SA Virumaa Muuseumide vanemteadur Uno Trumm,” rääkis Meeli Männamäe.

Jutuvestja, muusik ja antropoloog Polina Tšerkassova on lubanud tulla Hõbeakadeemiasse esinema 28. oktoobril.

„Nägin Polina Tšerkassovat esinemas Pärnus Hansapäevadel, võtsin temaga ühendust ja kutsusin meile kõnelema lugude jutustamisest seoses muusikaga. Ta räägib ja saadab erinevate pillidega oma juttu. See ei ole niivõrd akadeemiline loeng, aga kindlasti emotsioone pakkuv,” iseloomustas Meeli Männamäe.

Novembrikuu viimasel neljapäeval räägib hobiornitoloog ja loodusesõber Sven Hõbemägi loodusest meie ümber ning 16. detsembril astub auditooriumi ette vaimulik Annika Laats loenguga „Kelle hing vajab hoolt?”.

„Kuulsin ühel konverentsil Annika Laatsi ettekannet kogukonnatööst ja inimeste toetamisest – see oli suurepärane loeng. Sellest sain tõuke teda meile esinema kutsuda. Käisin ka suvel Harju-Risti kirikut vaatamas, kus ta on õpetajaks ja hinge läks ka sealses kirikuaias olev Vaikuse laste rahupaik. Lugemist vääriv on Annika Laatsi esseede kogumik „Valgus läbi mõrade“. Nii otsustasin kutsuda ta kõnelema hingehoiust,” rääkis Meeli Männamäe.

Männamäe sõnul on Hõbeakadeemia eesmärk pakkuda seenioridele võimalust tulla kodust välja, olla kuulaja, panna kõrva taha mõni tarkusetera ja saada emotsioone. „Pealegi toimub ettevõtmine ilusas ümbruses,” lisas Männamäe.

Hõbeakadeemia loengud on kord kuus neljapäeviti algusega kell 12 Rakvere linnavalitsuse valges saalis, omaosalus on kaks eurot. Loengule pääsemiseks on vajalik esitada tõend COVID-19 vaktsineerimise, läbipõdemise või negatiivse testi kohta.

Hõbeakadeemiaga alustas Tallinna ülikooli Rakvere kolledž, selle õppeasutuse sulgemisel võttis korraldamise üle Tallinna tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituut. Ettevõtmine saab teoks koostöös Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu ja Rakvere linnavalitsusega.