Müüd auto maha? Aga mis kaskokindlustusest saab?
|Mida teha auto kindlustusega, kui oma sõiduki maha müüd või selle omanikku vahetad?
Õnneks on meil kõik vastused, mida vajad.
Selles artiklis räägime kolmest kõige olulisemast aspektist, mida pead meeles pidama auto omanikuvahetusel.
1) Lõpeta kindlustusleping õigeaegselt
Eesti seaduses on kirjas, et kui auto maha müüakse või selle omanikku mingil muul põhjusel vahetatakse, lähevad kõik sõidukiga seotud õigused ja kohustused edasi uuele omanikule.
See tähendab, et kui sa soovid kindlustuse kasutamata jäänud päevade eest ettemakstud raha tagasi saada, pead lepingu lõpetama enne seaduslikku omanikuvahetust.
Lepingu lõpetamiseks pead täitma vastava avalduse ning selle oma kindlustuspakkujale esitama. Kuna kaskokindlustus on Eestis vabatahtlik, on sul õigus kindlustusleping ühepoolselt lõpetada.
Pane tähele, et kui oled oma auto juba uuele omanikule ära andnud, siis saab kaskokindlustuse lepingut lõpetada vaid uus omanik. See tähendab, et tal on õigus rahatagastust küsida ka siis, kui algselt maksid kindlustuse eest sina.
Auto kasutusõigusega isik vs auto omanik
On võimalik ka selline olukord, kus kaskokindlustuse omanik ei ole auto omanik, vaid sõiduki kasutusõigusega isik. Näiteks, kui annad auto kasutusõiguse oma pereliikmele, jätkad kaskokindlustuse lepingu omanikuna endiselt sina.
2) Raha tagastuse küsimine kaskokindlustuse kasutamata jäänud päevade eest
Erinevalt liikluskindlustusest, ei ole kaskokindlustus kohustuslik Eestis ning kõigil kindlustuspakkujatel raha tagastuse osas veidike erinevad tingimused. Enamikes olukordades on sul suure tõenäosusega siiski õigus kasutamata päevade eest raha tagastust küsida.
Näiteks, kui oled PZU klient, pead kaskokindlustuse alles jäänud päevade eest tagastuse saamiseks teavitama kindlustusandjat enne müügitehingu lõpuleviimist.
Salvas saad lõpetada kindlustuslepingu ükskõik, millal ning olenemata põhjusest. Oluline on esitada kindlustuspakkujale kirjalik avaldus. Katkestuse kuupäev ei tohi olla varasem kui avalduse esitamise kuupäev. Teiste sõnadega, tagantjärele ei saa raha tagastust nõuda.
Võta enne lepingu lõpetamist kindlustusandjaga ühendust
Selleks, et kõik saaksid asjast ühtemoodi aru, võta enne lepingu lõpetamist oma kindlustuspakkujaga ühendust. Küsi infot täpsete tingimuste kohta ning uuri võimalike trahvide ja tagasimaksete kohta.
3) Kanna alles jäänud kindlustuse boonus uuele lepingule
Soovid arusaamatusi vältida? Meil on sulle selleks nipp.
Uuri võimalust oma ettemakstud raha uuele poliisile kandmiseks. Iga kindlustusfirma seda ei võimalda, kuid soovitame soojalt selle kohta oma kindlustuspakkujalt küsida.
Miks on see võimalus parem kui tavaline raha tagastus?
Mõned kindlustusfirmad arvestavad raha tagastamisel summalt maha administratiivsed tasud. Raha uuele kindlustuslepingule kandmine toimub aga reeglina lisatasudeta.
Just sel põhjusel võib olla tegemist kõige targema viisiga, kuidas kindlustuslepingule punkt panna.
Viimased mõtted
Olenemata sellest, miks auto omanikku vahetab, tasub teada oma kohustusi, võimalusi ning õigusi. Kindlustuslepingu lõpetamine või muutmine ei ole keerulised, kuid neid ei tohiks jätta viimasele minutile.
Ole tark ning aruta kindlustusfirmaga ennetavalt tingimused läbi. Ära karda abi küsida – iga kindlustusfirma prioriteet on rahulolev klient. Tutvu Cachet kindlustuslahendustega siin.