Moodne alternatiiv breketitele: DentaLine kape
|Hambakaare korrigeerimisel võidab üha suuremat populaarsust DentaLine´l läbipaistev, peaaegu nähtamatu kape. Tegemist on abivahendiga, õhukesed seinad ja eemaldamisvõimalus teevad hammaste kauni kaare saavutamise lihtsaks ning mugavaks.
Aivar Ojaperv
„Kape on alternatiiv breketitele,“ selgitas DentaLine´i tootja Eestis Martin Murd. „Mujal maailmas, eriti USAs, on kape breketid peaaegu välja tõrjunud.“
Raviprotsess koosneb mitmest etapist, mille vahel tuleb käia arsti juures kontrollis, kuid see ei võta üldjuhul palju aega. Pärast hammaste kontrolli annab arst järgmiseks ravietapiks uue kapekomplekti, mille patsient saab kodus iseseisvalt hammastele paigaldada ja vajaduse korral eemaldada söömise või hügieeni ajaks maksimaalselt kaheks tunniks ööpäevas. Samm sammu haaval reastuvad hambad lõpuks soovitud asendisse ning kujuneb ilus hambakaar.
„Ravi pikkus sõltub inimese hambumusprobleemist ja raskusastmest,“ selgitas Murd. „Konkreetse ravi pikkus selgub hambaarsti koostatud raviplaanist. Arst konsulteerib ka DentaLabi tehnikuga. Väiksemad liigutamised võtavad aega neli kuud ja pikemad kuni poolteist aastat.“
„Ravi DentaLine’iga on efektiivne, kiire ja lihtne,“ lisas ta. „Arstiga saab kokku leppida kontrollkäigu ajad, sest DentaLab on teinud valmis patsiendi raviplaani ning kõik ravietapid on ette teada ja planeeritavad. Arstil käik kulgeb üldjuhul kiirelt: esmalt kontrollitakse hambaid, seejärel antakse kliendile järgmise etapi aligner’ide komplekt. Seevastu breketiravi puhul võtab vahepealne arstil käik rohkem aega, sest breketite aktiveerimine (ligatuuride eemaldus, kaarevahetused, stepid, uuesti ligeerimine) on ajamahukas.“
DentaLine´i kape sobib nii lastele kui ka täiskasvanutele. DentaLine’iga on võimalik korrigeerida roteerunud või puseriti asetsevaid hambaid, vahedega hambaid ja kuhjunud hambaid.
DentaLine´i kaped on väga tugevast materjalist. „Seda katsetati aastaid ja tulemusena peab kape väga hästi vastu: sellesse ei teki mikropragusid, see ei kahjusta suuõõnt ega keelt,“ kinnitas Murd.
Kuna DentaLine on kirgas ja läbipaistev, pole seda suus näha ja seega ei muuda see kandja välimust.
Suuhügieeni eest hoolitsemine probleeme ei tekita ja süüa saab kõike, sest kape saab söögi ajaks eemaldada. DentaLine ei tuhmu kokkupuutel alkoholiga, mida sisaldavad näiteks paljud suuveed.
DentaLine kapet peab kandma ööpäevas vähemalt 22 tundi ja kape tuleb uue vastu vahetada iga 2-3 nädala tagant. DentaLab vajab arstilt patsiendi fotosid hammastest, silikoonjäljendeid ja hammustust hambakaarest ehk baiti et määrata ravi pikkus; lisaks vajadusel röntgenpilti.
DentaLine kapesid saab ravimooduseks pakkuda hambaarst ja ortodont. Kui soovite kõnealust raviviisi kasutama hakata, võtke DentaLabiga ühendust info@dentalab.fi.
_____________________________________________
Kuidas DentaLine´i saada?
Mine netilehele http://dentalab.fi/et/dentaline-2/ või leia Facebookist. Leia endale lähim hambaarst, kes pakub DentaLine’i aligner’e. Täiendav info (eesti keeles) 56299020. Suunamine arstile, kui on soov saada DentaLine komplekt.
Eelised
Õhuke– kapet ei tunne suus peaaegu üldse ja sellega harjumine ei võta kaua aega.
Kerge paigaldada ja eemaldada.
Võimalik eemaldada söömise ajaks.
Võimalik eemaldada hammaste puhastamise ajaks, et tagada parem suuhügieen.
Läbipaistev, suus peaaegu nähtamatu, ei muuda oluliselt välimust.
Vastupidavam kui muud tooted
Sitke, painutamisel võtab tagasi algse kuju, ei väändu
_______________________________________________
Arstide kontaktid:
Kaarli hambapolikliinik:
Arst: Ere Ambos registratuur: Toompuiestee 4, Tallinna 2korrus, telefon: +372 619 9119
Haabersti Tervisekeskuses 2 korrusel:
Jana Tali või Krista Vapper: Ehitajate tee 137, tel+372 609 0333