Tahaks adrenaliinirohket meelelahutust?
|Hea võimaluse selleks loob Tapa lähistel tegutsev Woodspaintball, kus saab mängida nii paintballi ehk värvikuulisõda, airsofti ehk plastikkuulidega taktikalist sõjamängu aga pidada ka vibulahinguid.
Liisi Kanna
Võitlusmängude korraldamisega tegeleva ettevõtte Woodspaintball omanik Kristjan Põllu rääkis, et nagu firma nimigi ütleb, sai see alguse paintballist.
„Üks sõber mainis, et Tapal võiks ka paintball olla. Hakkasingi mõtlema, et kõik eeldused on olemas, plats on olemas. Miks mitte? Tegin ära,“ jutustas ta idee tekkelugu, lisades, et ega ta ise varem väga värvikuulimänguga kokku puutunud polnudki, enda platsil hakkas harjutama.
Põllu tõdes, et alguses tegeles ta mängude korraldamisega hobikorras ning praegugi pole see ainsaks elatusallikaks, mistõttu ei ole kordagi tekkinud tahtmist käega lüüa. „Mulle meeldib see – väljakute ehitamine on äge. Siin käib ka pidev uuendamine – kes näiteks mitmendat korda tuleb, siis leiab alati väljakult midagi uut,“ rääkis ettevõtte omanik.
Ajapikku lisandusid airsofti mäng ja vibulahingud. „Airsoft on vist natuke populaarsem kui paintball, ja odavam,“ sõnas Põllu, lisades, et vibud tundusid lihtsalt ülejäänud krempliga hästi sobivat.
Aga mis siis neid lahingumänge üldjoontes iseloomustab? „See on natuke ekstreemsem vaba aja veetmise võimalus. Korralikult adrenaliini – kuuliga pihta saamine ei ole väga mõnus tunne, pead ikkagi varjuma, et mitte tabamust saada,“ tutvustas Põllu. „Aga karta ei ole siin ka midagi. See on nagu väike näpistus, kui pihta saad. Tasub proovida kindlasti,“ lisas ta.
Omaniku sõnul pole ta seni näinud, et keegi oleks tahtnud poole mängu pealt ära minna: „Kõik võitlevad viimase kuulini, ühtegi kuuli ei jää kunagi järgi. Väljakult tulevad inimesed alati lõbusalt, räägivad, kes kuhu pihta sai ja kes keda lasi.“
Põllu sõnul meeldivad mängud enim noortele, kuid on ka küpsemas eas seltskondi käinud. Iseseisva mängimisega saavad tema sõnul üldjuhul hakkama juba algkoolilapsed.
Praeguseks on Kristjan Põllu võistlusmängude korraldamisega tegelenud pea kolm aastat ning tegelikult viiakse varustus soovikorral ka inimesele meelepärasesse paika kohapeale. „Olen üle Eesti käinud mänge korraldamas,“ kinnitas Põllu.
Ka ettevõte ise pakub lahingupidamiseks erinevaid asupaiku. Lisaks Tapalt umbes kümne kilomeetri kaugusel Nõmmkülas asuvale väljakule korraldatakse mänge näiteks Aravete vanas ujulas. Tulevikuplaanide hulka kuulub ka hoonetega väliväljaku ehitamine ning vibumängu tarvis kohapeale korraliku rohuplatsi rajamine.
Lähema uuendusena plaanib aga Kristjan Põllu olemasoleva väljaku juurde üles seada vaguni. „Sünnipäevade pidamine on siin populaarne, eriti suvel – tullakse grillima ja tehakse sauna. Seni ongi olnud probleem, et puudub katusealune. Kui vaguni kasutusse võtame, siis saab seal varjus olla,“ rääkis omanik, lisades, et lahinguid võib ka väikese vihmaga pidada, aga sajuga pärast õues istuda ei soovita.
Paintball ehk värvikuulimäng on sportmäng, mille eesmärgiks on vastasmeeskonna kõrvaldamine, tabades neid värvikuulidega. Laskmiseks kasutatakse mehaanilist või elektroonilist markerit, mida väljanägemise tõttu ka relvaks kutsutakse. Sihtmärki tabades läheb kuul katki ja jätab värvipleki.
Airsoft on taktikaline sõjamäng, milles imiteeritakse ehtsaid lahingsituatsioone. Mängus on rühmal eesmärk – näiteks pantvangide vabastamine või vaenlase baasi vallutamine. Airsoftis kasutatakse tõeliste tulirelvade metallist või plastmaterjalist koopiaid, mis tulistavad plastikkuule.
Battlezone Archery ehk vibulahing on võitlusmäng, kus kasutatakse spetsiaalseid vibusid ja ümara kummist otsaga nooli. Eesmärgiks on koguda punkte tabades vastasvõistkonna liikmeid ja sihtmärgi koonuseid.Paintballi mängijad Nõmmkülas asuval väljakul.
Pärast mängu saab kohapeal saunas käia ja grillida.
Fotod: erakogu