Arvo Panilt võtab Kadrina keskkooli juhtimise üle Krõõt Nõmmela-Mehide
|Kadrina keskkooli kauaaegne direktor Arvo Pani paneb õppeaasta lõpul ameti maha – ta on direktorina juhtinud kooli 22 aastat, lisaks eelnevad 18 aastat andnud kehalise kasvatuse tunde. Talle mantlipärija leidmiseks korraldatud konkursile laekus kuus sooviavaldust, millest komisjon valis välja Krõõt Nõmmela-Mehide.
„Meie hariduskogu on teinud väga põhjaliku töö kooli arenguks ning soovisime leida inimese, kes viiks need eesmärgid ellu,“ rääkis Kadrina vallavanem Kairit Pihlak. Ta viitas, et hariduskogu seisukoht on, et Kadrina keskkool peab jätkama nii tugeva põhikooliosa kui gümnaasiumiosaga ning oleks tõsiseltvõetav alternatiiv teistele gümnaasiumitele.
Pihlaku sõnul otsustas kümneliikmeline komisjon Krõõt Nõmmela-Mehide kasuks tema selge visiooni ja laia haridusvaldkonna taustapildi tõttu. „Ka isiksusena jättis ta komisjonile särava mulje. Otsustavaks sai, et tema visioon kattus kõige enam meie kogukonna nägemusega,“ kirjeldas Pihlak.
Seni on Krõõt Nõmmela-Mehide õpetanud mitmes koolis ja juhendanud huviringe. Ta tunnistas, et on raske need ametid maha panna, kuid üks põhjus, mis teda motiveeris vastu võtma Kadrina koolijuhi tööd, on pühendumine ühele koolile. „Praegu olen olnud killustatud mitme kooli vahel, nüüd saan keskenduda ühele koolile. Tundsin, et mul on anda rohkem, olen värskelt õppinud magistrantuuris kõige uuemat hariduskäsitlust ning läbinud ka koolijuhtide programmi,“ rääkis Krõõt Nõmmela-Mehide.
Ta on eesmärgiks seadnud hoida põhikooli osa kogukonna areneva koolina ja seista gümnaasiumiosa eest. „Kui vald tahab, et gümnaasium jääks, siis selle eest tuleb võidelda ja seda reformida, kuigi väga palju head on juba tehtud. Kui üldine suund on, et gümnaasiumid lähevad kinni, siis Kadrina puhul on eeliseid, et jääda. Oluline on CADi suund, mida kuskil mujal ei ole, programmeerimine, inseneeria,“ rõhutas Nõmmela-Mehide ja viitas, et Eestis on igal aastal puudu 2000 programmeerija õpikohta, et vastata vajadusele ning ta näeb Kadrinat koolina, kuhu tuldaks üle Eesti gümnaasiumiastmesse õppima.
Krõõt Nõmmela-Mehidel on haridusteaduste magistrikraad ja bakalaureusekraad tekstiili erialal, samuti kunstide magistrikraad. Ta on töötanud õppejõuna Eesti Kunstiakadeemias ja Kõrgemas Kunstikoolis Pallas, olnud kunstiõpetaja Athena Maja huvikoolis, juhendanud kunstiringe Rakvere Reaalgümnaasiumis, disainiringe Vinni-Pajusti Gümnaasiumis.
Katrin Uuspõld