Athena Maja Huvikoolis vormunud tööd ootavad uudistajaid
|Athena Maja Huvikooli õpilastööde näituse avamisele Rakveres Pikal tänaval kogunes rõõmsalt sumisev täismaja – nii õpilased kui nende vanemad, õpetajatest rääkimata. Kaks korrust on täis sätitud selle õppeaasta jooksul vormunud laste töödest ning lähipäevil on hea võimalus neid uudistama tulla.
„Näituse avamine on nagu muusikalaste kontsert, esietendus, väga tähtis sündmus!“ ütles kooli juhataja ja õpetaja Eliko Kajak näitust avades. Kuna koolis õpib ligi 140 last, siis kõik aasta jooksul tehtud tööd väljapanekule ei mahtunud, küll on igalt lapselt vähemalt üks töö endale seinal, aknal või riiulil koha leidnud.
„See, mida te iga nädal tegemas käite – joonistamas, maalimas, meisterdamas, animeerimas, mõtlemas, mängimas suhtlemas – on väga tähtis. Meie ümber on väga palju valmis asju ja tehikavidinaid, aga väga põnev on, kui jõuate ise selleni, et teil on endal tahtmine uurida, kuidas mingi asi on tehtud,“ ütles Eliko Kajak lastele ja soovitas kodus katki läinud asja vanematelt endale küsida, lahti võtta ja uurida, mis seal sees on.
Ta võrdles lapse töö valmimist ja oskuste arenemist puu aeglase kasvuga. „Kohe ei saa nö ilusat tulemust, aga see töö on huvitav, selle lapse nägu. Kui laps on oma ülesannet lahendanud huvi ja põnevusega, vahel katsetades ja proovides, siis meie jaoks on see kõige ägedam ja olulisem. Mitte see, et ma leian internetist toreda pildi, vaid kui sul tuleb mõte ja proovid selle järgi,“ rääkis Eliko Kajak. „Käega katsutavat ja silmaga nähtavat tulemust ei pruugi tunni lõpuks olla, aga laps on jõudnud enda jaoks mingi ahhaa-ni. See, mis lapse sees peidus on, on tema tööde peal näha.“
Õpetaja Krõõt Nõmmela-Mehide märkis, et lapse puhul, kes on käinud kunstiringis mitu aastat, on näha areng, mis on selle aja jooksul sündinud. „Igaüks, kes pingutab ja püüab, areneb väga palju, lihtsalt seda ei ole ühe tunniga näha, vaid pikema aja jooksul,“ ütles Krõõt Nõmmela-Mehide.
Athena Maja Huvikooli õpilastööde näitus on avatud 1. juuni kuni 10. juuni E-R kell 12 – 18 ja 11. juunil kell 10 – 17.
Katrin Uuspõld