Digikalendri eelised klassikalise kalendri ees
|Kui oled siiani üks nendest inimestest, kes kasutab paberkalendrit siis võib-olla on aeg see harjumus ümber mõelda. Digikalendri kasutamiseks on tänapäeval väga mitmeid võimalusi ja alustada on väga lihtne: meil kõigil on mingil kujul digikalender juba taskus olemas! Tuleb ainult otsustada, et mis otstarbel sedal täpsemalt rakendada.
Digikalender on jagatav teistega
See on väga kasulik siis, kui seda on vaja jagada. Tõsi, isiklik kalender on üldiselt privaatne ning seda pole vaja teistel näha, aga kui sa oled näiteks ettevõtja või vabakutseline ning puutud kokku paljude inimestega siis võib oma kalendri jagamine olla väga oluline. See võimaldab sul koordineerida tööd partneritega ja püsida asjadega kursis. Samuti on väga hea, kui saad näha teiste jagatud kalendreid.
Digikalender on kättesaadav igal pool
Rakendused nagu Google Calendar või Outlook on kättesaadav ükskõik millises seadmes, ükskõik kus kohas ja sisuliselt ükskõik kuna. Infot saab sisestada kõikidest seadmetest ning andmed sünkroonitakse ära reaalajas. Seega pole hullu, kui sinu lemmikseade ununeb maha või aku saab tühjaks. Olulised märkmed saab kindlasti tehtud.
Meeldetuletused
Laua- või seinakalendri probleem on see, et kuigi sinna saab suurelt ja punaselt märkmeid teha siis tihti saab sellest kalendrist “osa tapeedist” ning sa unustad sinna vaatamise ära. Ülioluliste asjade puhul oleks kindlasti vaja meeldetuletust. Nõnda ei lähe meelest tähtsad kokkusaamised ja kohustused kuhu hilinemine või sootuks maha magamine oleks piinlik ja stressirikas!
Spetsiifilise funktsiooniga kalendrid
Paljud inimesed hoiavad oma isikliku ja tööl vajamineva kalendri ühes rakenduses. See võib muutuda pisut keeruliseks ja tihti on mõistlik teha kaks eraldi kalendrit. Aga miks mitte minna veel rohkem süviti?
Sul võib olla näiteks mitu ettevõtet või hobi, millega seonduv tegevus võiks koonduda ühe kindla kalendri alla. Tüüpiline näide on ettevõtte sotsiaalmeedia kalender, mis määrab ära kõik turundustegevused kuupäeva ja kellaaja täpsusega. Miks mitte kalender, kus on ära märgitud sinu dieediplaan? Ja nii edasi.
Mineviku sündmused salvestatud
Füüsiliste lauakalendrite või päevikute puhul on keeruline leida sündmusi, mis on juba ammu möödas. Käesoleva päeviku kaasas kandmine on juba niigi keeruline, rääkimata mineviku omadest. Samuti on vanades kalendrites lehitsemine üpris keeruline. Digikalender võimaldab sul ülikiirelt leida sündmusi minevikust, et kontrollida, mis sai tehtud, kuna sai tehtud, kellega sai kohtutud ja mis oli tulemus.
Väldi korduvalt andmete sisestamist
Kas mingi sündmus leiab aset mitu korda nädalas, alati samal ajal? Või on mingi kohustus regulaarne? Sellise info pead digikalendrisse märkima ainult ühe korra ja edaspidi saad endale sobiva meeldetuletuse ning kalendris on alati märgitud sinu korduvad kohustused.
Paindlik formaat ja lihtne lisa märgete tegemine
Füüsiliste kalendrite formaat on fikseeritud. See tähendab, et sul ei ole info kuvamiseks kuigi palju valikuid. Digitaalse kalendri puhul on samas võimalik kasutada erinevaid info kuvamise viise. Vaheta päeva, nädala, kuu ja muude vaadete vahel väga kiiresti.
Digitaalse kalendri puhul on üldiselt ka rohkem ruumi lisamärgete tegemiseks. Lisa olulist infot, pilte ja faile oma oluliste kuupäevade juurde. Kogu süsteem on kõvasti “interaktiivsem” kui tavaline kalender.