Ettevõtlikkuskonkursile tööde esitamiseks on jäänud nädal

edu ja tegu

„Edu ja Tegu“ ettevõtlikkuskonkursile on oodatud kõigi Eesti õpilaste ettevõtlikud teod. 14. septembrini saab Haridus- ja Teadusministeeriumi konkursile esitada töid, et neid omavahel võrrelda, tagasisidet anda, eduelamust pakkuda ja auhinnata.

Ettevõtlusõppe koolitundides ja vanemate eeskuju on innustanud aina rohkem õpilasi nuputama, katsetama, tootma ja turundama, eesmärgiga teenida tulu ja tunnustust. Seni laekunud tööde seas on näiteks Pala kooli poistelt kohalikust puidust disainkellad, Tallinna viielt koolitüdrukult vaimse tervise probleemide olemasolu teadvustav projekt, Tartu Ülikooli tudengid pakuvad lahendusi sotsiaalse ettevõtluse vallas.

Konkursil osalemisele on mõelnud nii vanalinna-giidid kui ka pärandivaderid, tehnoloogia töötubades osalenud ja õpilasmalevlased.

Vaimsele tervisele pühendunud „Ma ei ole uhhuu“ projekti üks eestvedajaid Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpilane Katarina Raud peab oluliseks edu saavutamisel head tiimitööd. „Meil on toetav, sõbralik ning motiveeritud seltskond ning ülesanded on alati leidnud endale tegija. Kunagi ei jää mure lahenduseta ning eesmärk püstitamata,“ rääkis ta. Konkursil osalemise idee said nad, kui nägid oma koolis konkursiplakatit.

Ettevõtlusõppe programm „Edu ja Tegu“ kutsub osalema kõiki 7-26aastaseid õppivaid noori. Oluline on uudsus ja töö väärtus – see, et töö on inimestele tegelikult vajalik. Omavahel ei võistle ideed, vaid teod, mis peavad olema esitamise ajaks vähemalt osaliselt ellu viidud. Žürii hindab töö vajalikkust, läbimõeldust ja teostust, uuenduslikkust, kasutust tulevikus ja meeskonnatööd.

Kiviõli 1. Keskkooli direktor Heidi Uustalu on ettevõtlikkuse õpetamise kasuks öelnud: „Ettevõtlikkus pakub noorele võimaluse õppida õnnestuma ja ebaõnnestuma, loomingulisus tõstab uudishimu ja õpetab toetuma oma sisemise mina ressurssidele.“

Finalistid kuulutatakse välja oktoobris „Edu ja Tegu“ kodulehel, võitjad novembris auhinnagalal, auhinnad on ettevõtlikkust väärt.

 

Kuulutaja

 

Seni laekunud tööde seas on näiteks Pala kooli poistelt kohalikust puidust disainkellad.

Foto: „Edu ja Tegu“