Eurolaulik Elina Nechayeva: „Valdan itaalia keelt suhtlustasandil.“
|Järgmisel nädalal toimub paljude jaoks kauaoodatud Eurovisiooni lauluvõistlus, kus Eestit esindab fantastilise häälega Elina Nechayeva looga „La Forza“. Lauljanna rääkis, kust tema lauluhuvi alguse sai, mil viisil ta oma hääle eest hoolitseb ning kuidas suurvõistluseks valmistutud on.
Ülo Külm
Millest sai alguse sinu huvi laulmise vastu?
Ema viis mind nelja-aastaselt huvikeskus Kullosse, kus tegutseb lastekoor „Raduga“. Samuti käisin ma vanaemaga tihti kontsertidel ning teine vanaema pani mulle alati mängima vinüülplaate. Lapsepõlves oli minu üks lemmikplaat Robertino Loretti salvestustega.
Kas koolitüdrukuna oled ka mõnes kooris laulnud, koorilaulmisega tegelenud?
Laulsin lastekooris “Raduga” 16 aastat, koolikooris ning erinevates ansamblites.
Sinu esimene tähtsaim esinemine publiku ees?
Kõik esinemised on olnud alati minu jaoks väga olulised, kas koos kooriga või soolona.
Kas muusikaõpetus/laulmine oli koolis üks sinu lemmikainetest?
Minu jaoks oli seda parem tund, mida rohkem oli laulmist. Väga õnnelik olin, kui sai ka prantsuse keele tundides šansoone laulda.
Sul on fantastiline hääl – kuidas selle eest hoolt kannad, teed spetsiaalseid hääleharjutusi?
Oma hääle eest tuleb kanda suurt hoolt, kuna see on mul ainus ning välja vahetada, nagu mõnda muud pilli, ei ole võimalik. Väldin külma ning suurt lärmi, mis mõjuvad häälele halvasti. Tuleb hoolt kanda oma üldise füüsise eest, hästi magada, süüa tervislikult ja sportida, kuna see mõjutab samuti hääle kõla. Hääleharjutuste valik tuleneb hetkeseisundist – kas on vaja aktiivsemat lahtilaulmist, kuhu on kaasatud ka füüsilised harjutused, või on vaja rahulikke ja lüürilisemaid viise.
Kui tihti nädalas laulutrenni teed, laulmist harjutad?
Laulan iga päev ning kui selleks pole mingil põhjusel võimalust, siis tegelen nootide lugemisega ilma hääleta ning kuulan oma tundide salvestusi.
Kuivõrd enne Eurovisiooni lauluvõistlust Portugalis „La Forza“ kallal tööd teete, lihvite veel detaile, või mitte?
Suur töö sai tehtud juba enne Eesti Laulu konkurssi. Töötame tiimiga show täiustamisega ning mina nokitsen veel tekstiliste nüansside kallal.
Sinu esinemiskleidist – kes selle tegi, palju maksma läks, kui mugavalt ennast ikkagi selles tunned?
Esitasin „La Forzat“ korsetis ning hiiglaslikus 52-ruutmeetrilises seelikus, mis mängis ekraani rolli. Korsett on aastaid vana esinemiskleidi osa ning seeliku õmbles minu õmbleja spetsiaalselt selle esinemise tarvis. Tegemist on kõige kergema kangaga, mida oli laost saada ning see kaalub 6 kg. Õnneks see osutus ka kõige soodsamaks. Mina tunnen ennast kostüümis väga mugavalt, kuna jalgu pole näha ning ma võin võimalikult mugavalt ja toekalt seista.
Millisele sihtgrupile Euroopas sinu eurolaul peaks kõige rohkem peale minema?
Ma loodan, et „La Forza“, mida ma esitan suure armastusega kogu südamest, paneb helisema kõikide inimeste hingekeeled ning annab neile armastuse jõudu. Tänapäeva ühiskonnas peab rohkem tähelepanu pöörama armastusele, sallivusele ja hoolivusele.
Kuidas on lood sinu esinemisnärviga? Mida tavaliselt enne lavaleminekut teed?
Esinemisnärviga on mul õnneks juba lapsepõlvest alates olnud kõik korras. Minu jaoks on väga oluline hetk rahu ja vaikust enne lavale minekut, et koondada kõik oma mõtted, kontsentreeruda ja anda endast laval parim.
Pärast meeldejäävat kontserti või selle jooksul tavatsetakse (nais)artistidele lilli kinkida. Millised lilled sulle erilist rõõmu valmistavad, millal viimati kingiti?
Mind väga liigutas suur ilus kevadlillede kimp, mille kinkisid mulle minu hääleseade õpilased laulukoorist „Raduga“ Eesti Laulu võidu puhul.
Kellega tuntud Eesti või välismaa artistidest tulevikus võimalusel koostööd teha tahaksid, näiteks duetti laulda?
Unistan lava jagada Eesti tuntud dirigentide ja muusikutega. Oleksin õnnelik, kui tekiks võimalust esineda tuntud ooperilauljatega, kellelt saaks õppida midagi uut ja põnevat.
Millele sa kunagi „ei“ ei ütle?
Heale unele ja kaunile muusikale.
Millal sind Eestis laval näha saab, kas on plaanis ka täispika albumiga millalgi välja tulla?
28. mail on Nordea kontserdisaalis minu esimene suur soolokontsert. Sel õhtul tahan viia kõiki oma armsaid kuulajaid maagilisse muusikahelide maailma, kus valitsevad armastus, kired, naljad ning isegi raev. Kuid kõige suurem jõud on ikkagi armastusel, mis on kontserdi läbivaks teemaks. Loodan kinkida publikule eredaid ja unustamatuid emotsioone, mis rikastavad hinge ja südant!
Millist muusikat ise meelsasti kuulad, millist kontserti viimati tõeliselt nautisid?
Käisin suure ooperidiiva Rene Flemingu kontserdil Floridas, mis kinkis mulle fantastilisi emotsioone.
Kõige pöörasem seik, naljakam juhtum, apsakas seoses mõne toimunud esinemisega?
Mõned korrad laval lauldes on meelest läinud sõnad ning siis on tulnud appi keelteoskused. Fantastilisel moel on aju suuteline sekundi murdosa jooksul välja mõtlema uued sõnad ning sobitama ka mõtte järgi uue teksti.
Vaba aeg ja muud harrastused.
Vaba aega on väga vähe, kuid alati leian aega spordi ja raamatute jaoks.
Kui vabalt itaalia keelt valdad, mis sind selle keele juures eriti võlub, mida arvad nn muusikastiilist „italopop“?
Valdan itaalia keelt suhtlustasandil. Mind võluvad romaani keeled, mis on laulvad ja romantilised. Mul ei ole erilist vahet, mis muusikalise stiiliga on tegu. Peaasi on professionaalne ja kvaliteetne esitus, kus on sees hinge ja südant.
Millised on lähema kahe-kolme aasta plaanid?
Töötada ja näha palju vaeva, et olla sammuke oma unistustele lähemal.
Elina Nechayeva Eesti Laulu finaalis. Foto: Ardo Säks