Internetti kolinud mängudemaailma võimalused
|Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!
Enne seda, kui internet maailma vallutas, oli koduse meelelahutusega pisut kitsam. Muidugi olid olemas raamatud, televiisor ja raadiod, ent paljude jaoks olid esikohal lauamängud. Lauamängud on meiega olnud sedavõrd kaua, et ei ole isegi täpselt teada, milline mäng oli see päris esimene, kus seda mängiti ja kui kaua aega tagasi.
Praegu võivad lauamängud küll uuesti avastatud populaarsust nautida, ent lapsepõlvest tuttavate nostalgiliste mängude mängimine võib olla veidi keerulisem. Õnneks on see kohaks, kus internet tuleb appi.
Ka kaardimängud ootavad taasavastamist
Lauamängud ei põhine ainult õnnel. Tihtipeale on mängudel oma strateegia ja viisid, kuidas garanteerida soovitud võit. Selle variandi esindajaks on kaardimängud, mis ei pruugi olla küll tehnilises mõttes lauamängud, ent ometigi on need samas kategoorias. Kaardimäng on alati olnud üks lihtsamaid viise oma aega täita. Vaja on vaid kaardipakki, mängu ideed ja sellest piisab.
Pea kõik inimesed on tuttavad põhiliste kaardimängudega: turakas, linnade põletamine, valetamine aga ka tehniliselt keerulisemad ja nutti nõudvad mängud nagu bakaraa, blackjack, pokker jne. Tänu internetile on neid võimalik kergemini mängida ja seda ka virtuaalselt koos sõpradega. Ja kui pole kaardimängufännidest sõpru, ei ole see takistuseks. SuperCasino kasiino lubab kaarte mängida teiste inimeste aga ka arvuti vastu.
Online mängud on odavamad ja kiiremad
Online mängud on heaks ajatäiteks nii kodus, puhkusel kui ka ühistranspordiga töö ja kodu vahet liikudes. Võrreldes arvutisse või telefonisse installeeritavate mängudega, on online variandid tihtipeale odavamad ning kiiremad ja lihtsamad mängida. See tähendab, et head meelelahutust saab nautida ka rahakotti auku tekitamata või vajaduseta kulutada tunde reeglite õppimisele.
Paljud on online mänge vältinud, sest see ei olevat sama, mis sõprade ringis lauamänguõhtut korraldada. Õnneks on ka sellele mõeldud ja interneti avarustest võib leida mitmeid võimalusi, mida saab nautida kas oma heade sõprade seltsis või üle interneti teistega mängides. Milliseid lauamänge tasub siis lisaks kaardimängudele internetist otsida?
Klassikalised lauamängud on alati omal kohal
Kabe ja male on kaks kõige populaarsemat loogikal põhinevat lauamängu. Mõlemal on oma kindlad reeglid ja nupud, mängukäigud ja võimalused. Seda on eriti tore mängida ka vanemate sugulaste või sõpradega. Ei ole vaja muretseda reeglite õpetamise pärast, sest paljudele on need juba varasemast tuttavad.
Üks tuntumaid lauamänge on 1930. aastatel pärast suurt majanduslangust loodud Monopoly. Tegu on ka ühe finantsilises mõttes edukaima mänguga, mida pea kõik vähemalt teavad, kui nad ise ka mänginud pole. Lisaks klassikalisele mängule võib leida eestikeelsete kohanimedega variandi või siis ka Harry Potteri, Tähesõdade või mõnele muule popkultuuri nähtusele pühendatud versiooni.
Kas strateegia- või õnnemäng?
Veel üheks levinud lauamänguks on 1996. aastal Saksamaal loodud Katani asustajad. Kuigi selles mängus on vaid üks võitja, on sinnani jõudmiseks vaja oskust teiste mängijatega vahetuskaupa teha ja kasutada õiget strateegiat.
Strateegilist lähenemist on vaja ka ägedas rongisõitu tutvustavas lauamängus Ticket to Ride, kus on vaja ehitada raudteeliine üle kogu maakaardi. Mõneti võib paralleele tõmmata ka Reis ümber maailma mänguga. Eesmärgiks on ju mõlemal juhul reisida! Kui aga Reis ümber maailma on võrdlemisi lihtne ja sõltub vaid täringuviskamise õnnest, siis Ticket to Ride nõuab veidi rohkem mõtlemist ja planeerimist.