Kangapood muutus tuhkatriinust kuningannaks

 

kangapood1

23 aastat Rakveres Pikal tänaval tegutsenud ja A-Tekstiili nime kandnud kangakauplus kolis kesklinna, aadressile Koidula 2. Kaupluse nimi on nüüd A & E Kangad. Miks vahetus nimi ja mis eesmärgil koliti?

Katrin Kivi

Ettevõtte eestvedaja Anne Raie selgitas, et A-Tekstiil sai nime tema nime järgi. „Mingi hetk avastasime, et keegi on veel samasuguse nime oma ärile pannud,“ ütles Raie. „Kuna meil oli ees kolimine ja ettevõtet juhime koos abikaasa Erik Raiega, siis otsustasime nimetada kauplus meie mõlema järgi.“

Anne Raie rääkis, et otsis kaupluse kolimiseks avaramaid ruume ligi 15 aastat. „Tuli „oma“ kannatlikult ära oodata,“ nentis ta. „Unistasin suurte vaateakendega valgusküllasest ja avarast poest ja nüüd saimegi endale niisuguse luua. Siin on töötajatel soe ja mõnus ning klientidel ka parem ülevaade kaubast.“

„Kolimisjärgne aeg on põnev nagu loomisprotsess ikka,“ leidis ettevõtja. „Usun, et inimene on tegelikult õnnelik vaid nendel aegadel, kui ta midagi südamega loob. Olgu see maitsev söök, maja, lillepeenar või midagi muud. Meie jaoks hetkel uus pood.“

Õnnelikud kliendid

Anne Raiet rõõmustab enim see, et klientide tagasiside on olnud väga positiivne ja innustav. „Häid sõnu jätkub igasse päeva,“ märkis ta. „Üks klient leidis meie muutuse loole väga ilusa võrdluse – nagu tuhkatriinust kuningannaks.“

Ka müüjannad kinnitasid kaupluse omaniku sõnu ja rääkisid, et enamik nende vanadest klientidest on juba tee uude kohta leidnud. Ka palju uusi uudistajaid sattuvat poodi. „Mõni imestab, et ohoo, siin on uus kauplus, nii palju kaupa. Siin on ju poole rohkem ruumi, väljapanek on meil nüüd palju kaunim,“ ütles üks müüjatest.

Anne Raie rääkis, et päris palju kliente on aga ehmatusega nentinud, et nüüd ollakse konkurendiga kohe üle tee. „TP Kangad omanikuga seob meid kunagine sõprus- ja usaldussuhe,“ selgitas ettevõtja tagamaid. „Kuna ta oli ka meie poes müüja, siis mulle meeldib mõelda, et meil on suurepärane võimalus olla jätkuvalt kolleegid, mitte konkurendid. Püüame kaubavaliku hoida nii erineva kui võimalik.“

Õmblemine taas popp

Kas tänapäeval siis veel ka tõesti õmmeldakse? Müüjad tunnistavad, et „omal“ ajal oskasid paljud õmmelda, iseseisvuse saabudes aga õmblemistuhin taandus. Samas märkisid nad, et on näha taas huvi käsitöö ja õmblemise vastugi. „Meil on kliente nii firmade kui eraisikute seas, isegi hulgi ostjaid on,“ märkis müüjanna Tiia. „On noori ja on vanu. On neid, kel pole abi tarvis, aga ka neid, kes vajavad nõustamist. Oleme siin näiteks aidanud isegi lõiget lugeda.“

Kõik kolm müüjat kinnitasid, et häbeneda pole vaja ja soovitasidki nõu küsida. „Osad asjad on lihtsalt veidi spetsiifilisemad,“ rääkis müüja Helgi ja tõi näite: „Kui aken on 150 cm lai, siis vuaalkangast tuleb sellele valida vähemalt kolm meetrit. On olnud juhuseid, et voldi jaoks küsitakse paarkümmend sentimeetrit lisaks. Kui me ei selgitaks, siis tõenäoliselt oleks klient pärast kodus kardina etteriputamist pettunud.“

Anne Raie tunnistas uhkusega, et on klientidelt oma poe teenindajate kohta palju häid sõnu kuulnud. Nad on abivalmid ja kannatlikud. „Oleme kasvanud ja muutunud koos klientide vajadustega,“ selgitas ta. „Nii jääb ka edaspidi – kõige olulisemad on kliendid ja nende vajadused. Kõik meie poe müüjad oskavad õmmelda. Tänu sellele oskusele saavad nad paremini kliente nõustada ja aidata.“

————————

Anne Raie: „Õmblemine ja isetegemine on noorte hulgas järjest popim. Ka praktilises mõttes on ise kardinate ja voodipesu valmistamine või näiteks mööbli uue kangaga katmine palju soodsam ja tihti isikupärasem.“

kangapood2