Rahvaraamatukogude innovatsiooni toetatakse pea poole miljoniga
|Kultuuriministeerium avas sel aastal kolmandat korda rahvaraamatukogude kiirendi taotlusvooru, millest toetati kokku 441 750 euroga raamatukogude koolitus- ning investeeringuprojekte üle Eesti. Riigi toetusele lisandub kohalike omavalitsuste samaväärne panus.
„Hea raamatukogu on enamat kui lihtsalt raamatute laenutamise koht, see on kogukonna süda, inspiratsiooni ja teadmiste allikas. Riigi ja kohalike omavalitsuste tugi aitab muuta raamatukogud nutikateks kogukonnakeskusteks, kus elukestva õppe võimalused ja ajakohane tehnoloogia – olgu see teadmiste omandamiseks või digipädevuste arendamiseks – on kõigile kättesaadav,“ rääkis kultuuriministeeriumi raamatukogunõunik Ülle Talihärm.
Kõige suurem toetus ehk 58 852 eurot eraldati taotlusvoorust Saue vallavalitsusele, et laiendada ja sisustada Laagri raamatukogu ruume, näiteks liigutatava mööbliga loovprojektide õppegruppide tegevusteks. Orissaare raamatukogus alustatakse toetuse abil üleminekut kaasaegsele iseteeninduslikule laenutus- ja turvasüsteemile ning Lääne-Harju valla raamatukogu ja Jõhvi keskraamatukogu said toetuse raadiosagedusliku tuvastamise tehnoloogial (RFID) põhineva iseteenindussüsteemi loomiseks. Tartu Oskar Lutsu nimelisse linnaraamatukokku, Põltsamaa raamatukokku ja Väike-Maarja raamatukokku luuakse aga toetuse abil näiteks helisummutavad töökohad keskendumist soodustava keskkonna loomiseks.
Samuti toetati mitmeid raamatukogusid üle Eesti raamatukappide soetamisel, ruumide kaasajastamisel ning ligipääsetavuse parandamisel. Lääne-Virumaalt sai viimaseks küllalt kopsaka, üle 30 000 euro suuruse toetuse Vinni-Pajusti raamatukogu. Samuti toetati Rakvere valla raamatukogusid.
Kokku 33 250 euroga toetatakse raamatukogutöötajate erialaste koolituste, kursuste ja rahvaraamatukogude valdkonna ühiste õppereiside korraldamist.