Rakvere haigla tähistas sünnipäeva konverentsiga
|Möödunud neljapäeval kogunes Lepnal asuvasse OG Elektra elamuskeskusesse hulk meditsiinivaldkonna inimesi ning koostööpartnereid, et rääkida Rakvere haigla minevikust ja tulevikust konverentsil „150 aastat haiglat Rakvere, kuidas edasi?“.
Liisi Kanna
Rakvere haigla juht Ain Suurkaev lausus, et konverentsile mõtlema hakates tuli selle teema justkui iseenesest kätte sel kevadel, kui hakati taas rääkima üldhaigla rollist Eesti meditsiinis – kuhu ning kuidas sellega edasi peaks minema.
Haiglajuht tõdes, et iga piirkonna ja regiooni haiglal on omad ambitsioonid, mida püütakse realiseerida. „Kindlasti on meil kõigil ka oma inimesed, kes meilt ootavad ravi, tuge ja kindlust, et selles piirkonnas elada või ka suvitada,“ märkis Suurkaev, lisades, et Rakvere haigla puhul on lisaks oluline roll kaitsta Eesti riiki.
„Võibolla olime me ise esimesed, kes hakkasid end kutsuma NATO haiglaks, aga igapäevases elus me täpselt seda oleme,“ toonitas Suurkaev. „Alati, kui üks väeüksus siit ära läheb, öeldakse meilegi aitäh. Oleme aru saanud, et tasub pingutada selle nimel, et suudaksime neile tagada vajaliku arstiabi. Usun, et me täidame seda ülesannet üsna edukalt.“
Igapäevasest koostööst Rakvere haiglaga ning nende ootustest Eesti meditsiinile rääkis täpsemalt Suurbritannia väeüksuse esindaja major Jason Shirley-Mansell.
Ajaloost, nagu ikka sünnipäevade puhul räägitakse, oli kõnelema palutud Uno Trumm sihtasutusest Virumaa Muuseumid. Ettevõtja vaatest raviteenuse ja haigla arengule ning raviteenuse osutamise regionaalsuse tähtsusest tegi ettekande Tarmo Terav, AS Vireeni juhatuse liige ning kauaaegne AS OG Elektra tegevjuht.
Ettekannete osa lõpetas paneelarutelu teemal „Raviteenuse võimalikud suundumused Eestis, suurhaiglad versus väikehaiglad“, kus n-ö suure venna positsioonilt said sõna mitmed suurte haiglate juhid.