Tapa-Loobu matk tuleb taas
|18. juunil võetakse ette II Tapa-Loobu matk. „Tapa-Loobu kõlab juba maanteel intrigeerivalt. Mõni aasta tagasi sai lõõbitud: kas Tapa või Loobu? Tekkis mõte teha matk ning see sai ka eelmisel aastal teoks. Mina näen seda külade ühendamisena, ühel ja samal päeval on võimalik teha oma uksed lahti ja tutvustada oma kanti,“ rääkis Ridaküla seltsimaja aktivist, matka üks korraldajatest Airi Raus.
Ta täpsustas, et kuigi tegelikkuses alustatakse Tapal ja lõpetatakse Läsnal, on matka nimeks Tapa-Loobu, kuna Loobu on Läsnale väga lähedal ja Tapa-Läsna ei kõla sugugi nii intrigeerivalt.
Kui eelmise aasta matkal pöörati muuhulgas tähelepanu piirkonda pannitavale liivakarjäärile, siis tänavu Tapalt Loobu viiva kergliiklustee vajalikkusele. „Justkui tundub, et oleme ääremaa ja siin ei ole palju rahvast, aga rahvast ikkagi on liikumas ja me keegi ei taha olla esimene, kes maanteel alla aetakse, et aru saadaks „tõepoolest, neil on seal inimesi, kes liiguvad ka jala või rattaga“. See on selle aasta valupunkt. Aga suures osas on rõhk looduse, seltskonna ja kohalike inimeste pakutu nautimisel – kõik on teretulnud nii jalgsi kui rattaga,“ rääkis Raus.
Matk algab hommikul kell 9 Valgejõelt Tapa-Kadrina piirilt vanalt munakivisillalt. 32 kilomeetri pikkune teekond kulgeb nõnda, et peatusi tehakse Ridaküla seltsimajas, Ridaküla püstkojas, kus on kohalike jahimeeste näitus, Kolu mõisas, Vohnja mõisas, Ukunurga talus, kus saab loomi vaadata ja lõpetatakse peoga Läsnal. Saab kehakinnitust, tantsumuusikat teeb Tuulebant, esineb Uhtna Mandoliiniorkester.
„Tulla võib ka ilma matkata, kui kedagi kõnetab ainult Ridaküla seltsimajas või Vohnja mõisas toimuv või hoopis õhtune Läsna kontsert, siis võib tulla ka lihtsalt punktidesse,“ õhutas Airi Raus osalema.
Ratturitele pani ta südamele, et ajakavast tasub kinni pidada ja mitte ette rutata. „Võttagi see päev molutamiseks, sest muidu võib juhtuda, et jõutakse mõnda punkti liiga kiiresti ja tuleb seal teha aega parajaks. Eelmise aasta matkajad alustasid kell 10 ja jõudsid kella 18ks ilusti kontserdile. Tänavu algab matk tund aega varem, sest ka peatuspunkte on rohkem,“ märkis Raus.
Piirkonna külade eestvedajad on vabatahtlikena matka korraldamas, kulude katteks on täiskasvanutele osavõtumaks 10 eurot, lapsed matkavad tasuta – enne matka saab kaardi ning pärast matka supi.
Katrin Uuspõld