Tuli hävitas müügil olnud maja

majapoleng

Möödunud kuu alguses põles Võsul müügil olnud maja ja see pani aluse kuulujuttudeks, et mängus oli kellegi kuri käsi. Päästjate menetluse käigus selgus, et tegemist oli hooletu kütmisega, mille tagajärjel puhkes tulekahju. Kiiret kustutustööd takistas päästeautode kehv ligipääs sündmuskohale.

Mari Mölder

Kui novembriööl süttis Vihula vallas Võsul Posti tänaval kahekordne puitmaja, siis andis see kõneainet, et tegemist võis olla pahatahtliku süütamisega. Oli ju omanik maja korda teinud ja kohe pidi toimuma ka müügitehing.

Juhtumit hakkas uurima Ida päästekeskus ning selgitati välja, et tulekahju tekkepõhjus oli hooletus küttesüsteemi kasutamises. Omaniku sõnul oli maja müügiks korda tehtud ning ta käis maja kütmas, vaatamata sellele, et keegi sees ei elanud.

Hoone muutus tulekahju tagajärjel kasutuskõlbmatuks.

Ida päästekeskuse menetleja Alar Tetting ütles, et kütmisel tuleb olla hoolas ning enne kütteperioodi on mõistlik kutsuda korstnapühkija, isegi siis, kui majas igapäevaselt ei elata. „Eramajades tuleb küttesüsteemi puhastada igal aastal ja iga viie aasta tagant tuleb kutsuda kutseline korstnapühkija. Kortermajades, ridaelamutes, paarismajades peab kutseline korstnapühkija käima igal aastal. Antud juhtumi puhul ei saa kindlalt väita, et kutselise korstnapühkija käimine oleks tulekahju ära hoidnud, kuid küttesüsteemide hooldamine ja korrashoid on ohutuse mõistes kõige olulisem,“ lausus Tetting.

Ta tuletas veel meelde, et kui ahju köetakse, siis tuleb kindel olla, et ohutuse tagamiseks on kõik tehtud. Ahju ei tohi üle kütta ja korraga tohib küttekoldesse panna ühe sületäie puid.

Sündmuse lahendamisel selgus ka tõsiasi, mille tõid välja esimesena kohale sõitnud Võsu vabatahtlikud päästjad. Nimelt ei pääsenud nad esimese hooga majale ligi, sest suure päästeautoga oli sündmuskohale sõitmine raskendatud. Teeäärsed puud olid piiramata, takistades kõrge sõiduki möödumist ning päästjad pidid esmalt aega kulutama okste saagimisele.

Päästjad tuletavad meelde, et inimesed vaataksid oma eramute sissesõiduteede läbitavuse veel kord üle. Veenduda tuleb selles, et häda korral saaks kiirabi, pääste ja politsei kiirelt abi osutada, sest õnnetuse korral loeb iga sekund. Samuti on oluline, et maja aadress oleks kergesti leitav ja loetav ning see oleks tähistatud nii numbri kui tänavanimetusega.

Tulekahju tagajärjel sai elamu suuri kahjustusi. Foto: Päästeamet