Viru ralli toimub tänavu juuli alguses
|Kui eelnevatel aastatel on Grossi Toidukaubad Viru rallit peetud juunikuus, siis sedapuhku lükkus võistlus 4. juulile. Tegu on selle aasta esimese Eesti meistrivõistluste etapiga.
Liisi Kanna
Ralli peakorraldaja, MTÜ Viru Ralli esindajad Madis Halling ja Andres Ots rääkisid, et tänavu oligi plaanis ühepäevane ralli, kuid algselt pidi see toimuma 20. juunil. Kuna aga juunikuus koroonaviiruse leviku tõttu suuri üritusi korraldada ei tohtinud, lükkus Viru ralli juulisse.
Ots märkis, et tänavu pole saanud toimuda veel ühtegi autospordi kalendrisse märgitud võistlust. „Korralikku talve ei olnud ja kõik talveetapid jäid ära. Ning siis tuli eriolukord. Nüüd ongi Viru ralli esimeseks Eesti meistrivõistluste etapiks autorallis,“ sõnas Ots.
Osavõtjate nimekiri
Seepärast loodavad korraldajad ka tänavu võistlejate poolelt eelmistest aastastest aktiivsemat osavõttu. „Eeldatavalt on meestel võistlusnälg suur,“ sõnas Ots.
„Piirid on nüüd õnneks nii palju lahti, et Soomest, Lätist ja Leedust on juba registreerunuid. Nii et lähiriikide rallisõitjad on ka kohal – tegu on ikkagi rahvusvahelise võistlusega,“ lisas korraldaja põnevust.
Kuigi osavõtjate nimekiri pole veel avalik, kõlasid siiski mõned nimed. „Kohal on WRC masinal Georg Gross ja Hyundai R5 autoga on lubanud tulla Roland Poom, ka Lääne-Virumaa poiss,“ kergitas Madis Halling veidi saladuseloori. Osavõtjate lõpliku nimekirja leiate aga järgmise nädala Kuulutaja vahelt.
Hoidke distantsi
„Kokku on meil seitse kiiruskatset, ralli lõpetab laupäeva õhtul kell seitse algav Rakvere linna katse,“ tutvustas Halling tänavust võistlust. Kõik teised katsed on korduskatsed ning seega näeb valitud asukohas igal juhul autosid kaks korda. Piletite eelmüüki tänavu ei toimu – 15eurose rallipassi saab lunastada pealtvaatamiskohas. Lepnal asuvasse hooldusparki ehk servisesse sel korral pealtvaatajaid ei lubata.
Korraldajate sõnul on märksõnaks nagu varasematelgi aastatel „rallipäev Kehalas“. „Laseme sinna nii palju pealtvaatajaid, kui reeglite järgi lubatakse,“ nentis Ots ning palus publikul mitte koonduda massidena ühte kohta kokku, sest jätkuvalt soovitatakse hoida hajutatust.
„Ei pea olema kolmekümnekesi ühes kohas ninapidi koos, seal on 70 hektarit maad,“ märkis ta, paludes seejuures kindlasti järgida turvatöötajate korraldusi.
„See on vajalik inimeste heaolu pärast. Jälgige kindlasti distantsi hoidmist,“ toonitas ka Halling, lisades, et korraldusmeeskonna poolt tehakse samuti kõik endast olenev, et rahvast võimalikult palju hajutada.
Rallipäev Kehalas
Muidugi on metsakatsetel teisigi pealtvaatamiskohti, kuid korraldajad soovitavad just Kehala autospordikompleksi. „Seal on hea ligipääsetavus ja mugav parkida. Nähtavus on samuti hea,“ soovitas Andres Ots.
Korraldajad kutsuvad rahvast Kehalasse orienteeruvalt kella 12-ks. Esimene ralliauto läbib selle küll alles kell 13, kuid siis jääb piisavalt aega sobiva koha leidmiseks ja enda sisse seadmiseks. Kohapeal pakutakse toitlustust ning müügil on WRC fännitooted. Võistlustulemusi vahendab ralliraadio, milleks on seekord Tre raadio (Lääne-Virumaal sagedusel 97,0).
Olenemata sellest, kus keegi on otsustanud võistlus jälgida, jõuavad kõik soovijad linnakatse ajaks Rakverre. „Linnakatsel on teada-tuntud kohas, kust hästi näeb – näiteks linnuse kaldapealsed ja gümnaasiumi ring,“ soovitas Ots finaali vaatamiseks.
3. juuli Kuulutaja vahelt leiate Viru ralli erilehe, kus on välja toodud nii võistlejate nimekiri kui kiiruskatsete kaardid koos soovitustega pealtvaatajatele.